1514732785_2018-01_kviz_01.png

Ukaž všem jak znáš fotbal a Slavii - 1.kolo, VÝSLEDKY

01.01.2018

Slávisté, vítejte v novém roce na jehož začátek jsme pro vás připravili, jako v předchozích letech, vědomostní soutěž o půlroční permanetní vstupenku na Slavii. Princip soutěže zůstává stejný, tzn. pět soutěžních kol v každém pět otázek. Ten kdo zodpoví nejvíce správných odpovědí, vyhrává permici. Takže jdeme na to, ukažte jak znáte fotbal a Slavii, otázky prvního kola najdete v článku. AKTUALIZACE 5.1. 21:30, VÝSLEDKY 1. kola!

Pravidla soutěže

Soutěž potrvá pět týdnů od 1. ledna do 2. února 2018. Na začátku týdne (v pondělí) bude zveřejněno pět soutěžních otázek, na které bude nutné zaslat odpovědi vždy do konce téhož týdne (do pátku). Výsledky daného kola budou zveřejněny současně s otázkami kola následujícího. Celkem tedy 25 soutěžních otázek a k některým i doplňující (bonusové) podotázky. Permanentní vstupenku vyhraje soutěžící, který zašle nejvíce správných odpovědí. V případě více soutěžících se stejným počtem správných odpovědí budou rozhodovat doplňující podotázky, a pokud ani ty neurčí vítěze, bude rozhodnuto losem.

Každý soutěžící může soutěžit pouze jednou, tzn. z jedné emailové adresy může být odeslána pouze jedna odpověď s jedním jménem, příjmením a telefonním číslem soutěžícího. V případě, že bude zaznamenáno podvodné jednání, nedodržení nebo porušení stanovených podmínek soutěže bude soutěžící vyřazen.

Na výhru není právní nárok. Vymáhání výhry soudní cestou je vyloučeno. Výhru nelze vyplatit v hotovosti, ani vyměňovat za jiná plnění. Nárok na výhru nelze převést na jinou osobu. Fanklub si vyhrazuje právo pravidla soutěže jednostranně měnit, a to i bez předchozího upozornění nebo soutěž kdykoli ukončit.

Fanklub neodpovídá za nedoručení oznámení o výhře v případě změny telefonního čísla/e-mailové adresy nebo jejich nesprávného uvedení při registraci do soutěže nebo z důvodů ležících na straně příslušného poskytovatele služeb či z jiných důvodů, které neleží na jeho straně.

 

Aktualizace 5.1. 21:30: VÝSLEDKY 1. kola!

Do prvního kola zaslalo výsledky uctyhodných 82 soutěžících, ale pouze 17 odpovědělo správně na všech 5 otázek včetně jedné podotázky. Kompletní výsledky najdete zde Ukaž všem jak znáš fotbal a Slavii - 1.kolo (Odpovědi).pdf. Správné odpovědi jsou označeny tučně.
Otázky 2. kola budou zveřejněny na webu v pondělí 8.1.

1) Jedním z největších úspěchů v historii Slavie bylo vítězství ve Středoevropském poháru, někdy také nazývaném Mitropa Cup. Ve kterém roce tento, kdysi slavný pohár, Slavia vyhrála?
1928
1935
1938
(Slavia získala pohár vítězství ve dvou zápas proti Ferencváros TC; 1. zápas 2:2 branky Slavie: Bican a Šimůnek; 2. zápas 2:0, branky Slavie: Vytlačil a Šimůnek)

1939

2) Ze kterého klubu přestoupil Tomáš Necid loni do Slavie?
Legia Varšava
PEC Zwolle
Spartak Moskva
Bursaspor
(Tomáš Necid na jaře 2017 sice hrál v Legii Varšava, ale byl kmenovým hráčem Bursasporu a v Legii pouze hostoval)

3) Za který klub v současnosti hraje střelec první branky Slavie v Lize Mistrů Zdeněk Šenkeřík?
Třeboradice
Dolní Chabry
Libiš
(Zdeněk Šenkeřík působí v Libiši jako hrající trenér a po podzimní části je dokonce nejlepším střelcem mužstva)

Nehraje, ukončil kariéru

4) Kdo je nejlepším střelcem Silvestrovského derby Slavia - Sparta v kategorii veteránů?
Miroslav Příložný
(Historicky nejlepším střelcem Silvestrovského derby je sice Petr Herda, ale po rozdělení na dvě kategorie jsou jeho branky uváděny v kategorii Internacionálové. V kategorii Veteráni však vede Miroslav Příložný se 13 brankami.
http://silvestrovske-derby.cz/derby/bilance-veterani/)
Dušan Herda
Petr Herda
Pavel Řehák

5) Který fotbalista získal do roku 2016 nejvíce trofejí Zlatý míč pro nejlepšího evropského fotbalistu roku?
Johan Cruijff
Lionel Messi
(Cristiano Ronaldo získal svůj pátý zlatý míč až loni, tedy v roce 2017, do roku 2016 jich měl jen 4)

Cristiano Ronaldo
Michel Platini

5a) Kolik míčů dotyčný hráč získal?
5 (2009, 2010, 2011, 2012, 2015)

 

Odpovědi 1. kola budou přijímány nejpozději do pátku 5. 1. 2018 a můžete je zadávat buď níže v okně nebo na samostatné stránce zde: https://goo.gl/forms/z0TU0x0RNcmnm4Q03.

 

 

Nejnovější články

TOPlist