1515342725_2018-01_kviz_02.png

Ukaž všem jak znáš fotbal a Slavii - 2.kolo, VÝSLEDKY

08.01.2018

Máme tu druhý týden nového roku a s ním přinášíme dalších pět otázek vědomostního kvízu o půlroční permanentku na Slavii. Jak se ukázalo, nebylo první kolo vůbec jednoduché, neboť pouze 17 z celkového počtu 82 soutěžících zodpovědělo správně všech pět otázek. Uvidíme, kolik soutěžícíh projde bez ztráty bodu do kola třetího. Aktualizace 12.1. 23:30: VÝSLEDKY 2. kola!

Ukaž všem jak znáš fotbal a Slavii - 1.kolo, VÝSLEDKY

 

Aktualizace 12.1. 23:30: VÝSLEDKY 2. kola!

Do druhého kola poslala odpovědi pouze čtvrtina soutežících z kola prvního. Ale ani v tomto kole nabyly všechny odpovědi správné. Z celkových 22 soutěžícíh 2. kola jen 8 odpovědělo správně všech 5 otázek. Kompletní výsledky najdete zde Ukaž všem jak znáš fotbal a Slavii - 2.kolo (Odpovědi).pdf. Správné odpovědi jsou označeny tučně.
Otázky 3. kola budou zveřejněny na webu v pondělí 15.1.

6) Na úspěších novodobé historie kopané žen se podílel trenér Anton Mišovec, pod jehož vedením vyhrály slávistky v letech 2013-2016 třikrát mistrovský titul, dvakrát domácí pohár a v Lize mistryň se dostaly do čtvrtfinále. V letech 2014 a 2015 se také stal trenérem roku. Kde v současné době Anton Mišovec působí?
1.FK Příbram, asistent trenéra
1.FC Slovácko a.s. trenér juniorky
FK Dukla Banská Bystrica, ředitel skautingu
1. FC Tatran Prešov, asistent trenéra
(Původně měl Mišovec převzít Prešov jako hlavní trenér, nakonec ale stávající trenér, Ukrajinec Sergij Kovalec, u týmu zůstává a Anton Mišovec bude působit v roli asistenta)

7) Do Slavie se vrátil její bývalý hráč Tomáš Jablonský. Během své relativně krátké fotbalové kariéry si zahrál jak v lize mistrů, tak i poháru UEFA. Proti kterému týmu ale nikdy nehrál (nenastoupil v zápase)?
SSC Neapol
BSC Young Boys
(Proti SSC Neapol hrál v základu, s Arsenalem střídal v 90 min. Pudila a se Sevillou střídal v poločase Šmicera pouze ve dvou zápase s Bernem nenastoupil ani na minutu)

Arsenal FC
Sevilla FC

8) U příležitosti oslavy 125. let Slavie byla vyhlášena i nejlepší historická jedenáctka, ve které byl i legendární kanonýr Jan Košek. Kolik gólů nastřílel za Slavii?
813
302
666
(Jan Košek sehrál 302 utkání a dal v nich 813 branek, z toho za Slavii sehrál 229 utkání a vstřelil 666 branek, viz http://www.slavia.cz/zobraz.asp?t=kosek-jan).
229

9) Který z hráčů Slavie z aktuálního kádru připravující se na soustředění ve Španělsku nehrál za Viktorii Žižkov?
Josef Hušbauer
Jan Sýkora
(Hušbauer, Souček i Mareš byli ve Viktorii Žižkov, avšak Sýkora působil ve Viktorii Plzeň)

Tomáš Souček
Vojtěch Mareš

10) El Clásico je nejprestižnější fotbalové utkání ve Španělsku a možná i na světě, ve kterém soupeří španělským Realem Madrid a katalánskou Barcelonou. V součtu všech soutěžních zápasů je úspěšnější Real Madrid. Pouze v jedné soutěži má ale více vítězství Barcelona. O kterou soutěž se jedná?
La Liga
Copa del Rey
(Barcelona vede v poměru 14:12, stav platný k 8.1.2018)

Supercopa de España
Champions League

 

Odpovědi 2. kola budou přijímány nejpozději do pátku 12. 1. 2018 a můžete je zadávat buď níže v okně nebo na samostatné stránce zde: https://goo.gl/forms/gHbDG9E5OFiA9lsV2. Opětovně upozorňujeme, že každý soutěžící může soutěžit pouze jednou, tzn. z jedné emailové adresy může být odeslána pouze jedna odpověď s jedním jménem, příjmením a telefoním číslem soutěžícího.

 

 

Nejnovější články

TOPlist