1515874312_2018-01_kviz_03.png

Ukaž všem jak znáš fotbal a Slavii - 3.kolo, VÝSLEDKY

15.01.2018

Novoroční vědomostní kvíz o půlroční permanentku na Slavii je právě v polovině soutěže. Ačkoliv po druhém kole se nám počet soutěžících výrazně zmenšil, zmenšil se také počet správných odpovědí. Není tak třeba házet flintu do žita, stále je o co hrát, stále můžete i vyhrát, kdokoliv, stačí správně odpovědět a můžete to být i Vy! Aktualizace 19.1. 20:00: VÝSLEDKY 3. kola!

Ukaž všem jak znáš fotbal a Slavii - 1.kolo, VÝSLEDKY

Ukaž všem jak znáš fotbal a Slavii - 2.kolo, VÝSLEDKY

 

Aktualizace 19.1. 20:00: VÝSLEDKY 3. kola!

Do třetího kola dorazil pouze půltucet odpovědí, ale za to všechny správné. Současně si to i těchto 6 soutěžících rozdá v posledích dvou kolech o celkového vítěze, neboť nasbírali doposud 14 resp. někteří i 15 správných odpovědí. Kompletní výsledky najdete zde Ukaž všem jak znáš fotbal a Slavii - 3.kolo (Odpovědi).pdf. Správné odpovědi jsou označeny tučně.
Otázky 4. kola budou zveřejněny na webu v pondělí 22.1.

11) V zápase s evropského poháru s Panathinaikosem Atény v roce 2001 dostal červenou kartu gólman Radek Černý. Jelikož Slavia již vyčerpala všechna tři střídání, musel zápas dochytat hráč z pole, který to byl?
Pavel Horváth
Richard Dostálek
(V 86. minutě zápasu fauloval gólman Černý v šestnátce Olisadebeho, za což obdržel červenou kartu a navíc byla proti Slavii nařízena penalta. Do brány se postavil Richard Dostálek, který vystihl směr střely, ale nakonec  zasahovat nemusel, neboť Basinas poslal míč těsně mimo levé tyče. Ani ve zbývajících cca 4 minutách Dostálek neinkasoval.)

Lukáš Došek
Pavel Kuka

12) Který hráč Slavie je držitelem plakety Johna Williama Maddena s pořadovým číslem 1?
František Plánička
Antonín Puč
Jan Košek
Josef Bican

13) Kdo vstřelil první branku do sítě Ajaxu Amsterdam v kvalifikaci o Ligu mistrů v roce 2007?
Stanislav Vlček
Petr Janda
David Kalivoda
(V 74. minutě prvního zápasu v Amsterdamu byl ve vápně sražen Petr Janda, za což byla proti Ajaxu nařízena penalta. K té se postavil David Kalivoda a střelou k pravé tyči dal veledůležitý první gól zápasu a i celého dvou utkání.)

Tijany Belaid

14) U příležitosti 100 let od založení FA (byla první, proto pouze Fotbalová asociace, název si ponechala až do současnosti) se v roce 1963 ve Wembley hrál zápas Anglie vs. Zbytek světa. Jednalo se skutečně o výběr nejlepších hráčů, kteří běhali po fotbalových trávnících a do zápasu byli také nominováni tři hráči z Československa. Kteří to byli?
Svatopluk Pluskal, Ján Popluhár a Josef Masopust
Svatopluk Pluskal, Josef Masopust a Ladislav Novák
Josef Masopust, Josef Kadraba a Andrej Kvašňák
Svatopluk Pluskal, Ota Hemele a Josef Masopust

15) Nejvyšší anglická fotbalová liga byla založena roku 1888 a je tak nejstarší fotbalovou ligou na světě, ale pod současným názvem Premier League a v současném formátu se hraje až od roku 1992. Kolik týmů vyhrálo tuto soutěž od jejího novodobého formátu?
16
13
9
6
(Manchester United, Blackburn Rovers, Arsenal, Chelsea, Manchester City, Leicester City)

 

Odpovědi 3. kola budou přijímány nejpozději do pátku 19. 1. 2018 a můžete je zadávat buď níže v okně nebo na samostatné stránce zde: https://goo.gl/forms/KIU3B0qTBL1shrjL2. Opětovně upozorňujeme, že každý soutěžící může soutěžit pouze jednou, tzn. z jedné emailové adresy může být odeslána pouze jedna odpověď s jedním jménem, příjmením a telefoním číslem soutěžícího.

 

 

Nejnovější články

TOPlist