Byli jsme za otevřenými dveřmi Edenu. V naší soutěži šlo o permice na jaro

29.01.2019

Poslední lednový víkend uspořádala Slavia Den otevřených dveří našeho milovaného stadionu. Návštěvníci měli při této výjimečné události možnost nahlédnout do míst, na která se během utkání či při běžné návštěvě nedostanou. Fanklub zvedl vhozenou rukavici od vedení klubu a s radostí se do této akce zapojil svým dílem.

Po několikadenním přemýšlení, čím originálním bychom mohli přítomné pobavit, jsme se rozhodli pro vědomostní soutěž o jarní permanentku na Slavii. Soutěž probíhala každou hodinu vždy o půl. Do každého kola se přihlásilo cca 15-25 slávistů. Z přihlášených jsme vylosovali vždy 4 soutěžící, kteří si ze tří tématických okruhů (Slavia, muzeum Slavia, český a světový fotbal) vybrali své otázky. Pokud soutěžící odpověděl správně, získal 10 bodů, pokud nevěděl, mohl využít nápovědy a pak získal už jen 5 bodů. Když ani poté nevěděl, mohl odpovídat soupeř, který získal 5 bodů. Zvítězil samozřejmě ten, kdo měl nejvíce bodů.

Vítěz každého kola (bylo jich 7) získal větší cenu (většinou tričko, nebo více menších suvenýrů) a byl zařazen do závěrečného slosování o jarní permanentku. Losování provedl bývalý kustod Václav Petrák. Zbylí 3 soutěžící pak získali nějakou drobnost (propisku, voňavku, náramek..).

Někteří soutěžící byli fakt super hraví a bylo vidět, že si to užívají. Hned v prvním kole překvapila malá (odhadem 7-8 let) Karolína, která solila jednu správnou odpověď za druhou a měla pouze 2 či 3 špatné odpovědi. Navíc věděla několik odpovědí od soupeřů.

Děkujeme všem, kteří se při návštěvě stadionu zastavili i u nás a třeba si i zasoutěžili. Moc jsme si to s vámi užili! I díky této akci máme možnost podílet se na dalších akcích klubu a budeme se snažit laťku kvality a originality neustále zvedat.