07. 01. 2024

Vědomostní kvíz 2024 - 1.-4.kolo

Nový rok už jsme zdárně přivítali, a abychom vám zkrátili čekání na jarní část sezony, připravili jsme již tradiční novoroční vědomostní kvíz, ve kterém si můžete ověřit své znalosti o Slavii, ale i českém či světovém fotbalu.

Vyhrát může opravdu každý, protože opět oceníme nejen vítěze celé soutěže, ale v každém kole vyhraje i vítěz jednotlivého kola.

Tak neváhejte a pojďte si s námi ověřit své znalosti a ještě k tomu vyhrát nějakou cenu.

Termín

Soutěž trvá čtyři týdny – od pondělí 8. ledna do pátku 2. února 2024. Správné odpovědi a vítězové z jednotlivých kol budou zveřejněny vždy se zveřejněním otázek pro další kolo. Celkový vítěz, resp. vítězové budou oznámeni či vylosováni po skončení posledního kola. Na začátku každého kvízového týdne (v pondělí) bude zveřejněn formulář se soutěžními otázkami, k jehož vyplnění mají soutěžící čas do pátku do 23:59 téhož týdne.

Kola soutěže (možnost vyplnění formulářů):

1. KOLO 8. – 12. ledna 2024
UKONČENO - výsledky na konci článku
2. KOLO 15. – 19. ledna 2024 UKONČENO - výsledky na konci článku
3. KOLO 22. – 26. ledna 2024 UKONČENO - výsledky na konci článku
4. KOLO 29. ledna – 2. února 2024 UKONČENO - výsledky na konci článku


Ceny

Ceny do soutěže věnoval Czech Sport Travel, QuickTime, BikeRanch, Bageterie Boulevard NC Eden, KatalogHer a další partneři Fanklubu, kterým tímto děkujeme.

A jaké ceny můžete letos vyhrát – tak například:

Systém

Každý týden bude zveřejněna sada pěti vědomostních otázek a jedna otázka tipovací. Vítězem týdenního kola bude soutěžící, který odpoví správně na vědomostní otázky a jehož tip bude nejblíže skutečnosti (případně jej provedl jako první).

Hlavní cenu dlouhodobé soutěže vyhraje soutěžící, který odpoví správně na všech 20 vědomostních otázek včetně doplňkových tipovacích otázek. Pokud bude takových soutěžících více, proběhne los. Oceněni budou také někteří další v pořadí.

Každý soutěžící může v jednom kole soutěžit pouze jednou, tzn. z jedné e-mailové adresy může být odeslána pouze jedna odpověď s jedním jménem, příjmením a telefonním číslem soutěžícího. V případě, že bude zaznamenáno podvodné jednání, nedodržení nebo porušení stanovených podmínek soutěže, bude soutěžící vyřazen.

Kontaktní email soutez@slavista.cz

Právní upozornění

Soutěžící svou účastí v soutěži souhlasí se zpracováním odeslaných údajů. Ty nebudou poskytnuty žádné třetí straně a poslouží pouze jako kontakt pro případnou výhru. Na žádost soutěžících mohou být jejich data po soutěži vymazána. Jméno a příjmení výherce bude zveřejněno na webu a na profilech na sociálních sítích Fanklubu.

Na výhru není právní nárok. Vymáhání výhry soudní cestou je vyloučeno. Výhru nelze vyplatit v hotovosti, ani vyměňovat za jiná plnění. Nárok na výhru nelze převést na jinou osobu. Fanklub si vyhrazuje právo pravidla soutěže jednostranně měnit, a to i bez předchozího upozornění nebo soutěž kdykoli ukončit.

Fanklub neodpovídá za nedoručení oznámení o výhře v případě změny telefonního čísla/e-mailové adresy nebo jejich nesprávného uvedení při registraci do soutěže nebo z důvodů ležících na straně příslušného poskytovatele služeb či z jiných důvodů, které neleží na jeho straně. Taktéž Fanklub neodpovídá za nedoručení výhry, v případě nesprávně uvedené poštovní adresy, na kterou mu má být výhra zaslána.

Nárok na výhru zaniká, pokud si soutěžící výhru nepřevezme do jednoho měsíce od vyhlášení výsledků, resp. pokud do jednoho měsíce od vyhlášení výsledků či výzvy neposkytne Fanklubu platnou poštovní adresu, na kterou mu má být výhra zaslána.

 

 

Správné odpovědi a výsledky jednotlivých kol

1.KOLO

 • Proti kterému mužstvu a na jakém místě odehrála Slavia svůj první oficiální zápas?
  C) První zápas sehráli fotbalisté Slavie 25.3.1896 na Císařské louce proti AC Praha.
 • Přesně před sto lety na Nový rok 1924 sehrála Slavia přátelské utkání na stadioně Camp de Les Corts se slavnou Barcelonou. Jaký byl tehdy výsledek tohoto zápasu?
  A) V úterý 1.1.1924 přátelský zápas FC Barcelona – Slavia 2:3
 • Na podzim se Slavia utkala v Evropské lize s dalším slavným klubem AS Řím. S tímto klubem se utkala v Evropských pohárech i v minulosti. Jak dopadl vůbec první vzájemný pohárový zápas mezi těmito kluby?
 • B) První vzájemný pohárový zápas mezi Slavií a AS Roma se odehrál 7.7.1931 v Praze  v rámci Středoevropského poháru s výsledkem 1:1.
 • Slavia získala doposud 21 mistrovských titulů. Kolikrát se fotbalistům Slavie podařilo vyhrát domácí Český pohár, později také nazýván jako pohár ČMFS nebo MOL Cup?
  C) Český pohár vyhrála Slavia dosud 11x (1940, 1941, 1945, 1974, 1997,1999,2002, 2018, 2019, 2021, 2023).
 • Před rokem přestoupil do Slavie teprve 19tiletý talentovaný norský záložník Christos Zafeiris který se stal brzy oporou mužstva a oblíbencem slávistických fanoušků.  Kterému brankaři vstřelil svojí první ligovou branku ve slavistickém dresu?
  D) První ligovou branku vstřelil Christos Zafeiris dne 9.4.2023 ve 32. minutě v zápase Slavia - Mladá Boleslav 1:1 a v brance soupeře byl Jan Šeda.
 • Tipovací otázka: Kolik branek celkem padne v sobotních (13. ledna 2024)  zápasech španělské LaLigy (4 zápasy)?
  9 branek (UD Las Palmas – Villarreal CF 3:0, RCD Mallorca – Celta de Vigo 1:1, Athletic Bilbao – Real Sociedad San Sebastian 2:1, Real Betis – Granada CF 1:0).
 • Všechny otázky odpověděl správně a nejrychleji tipoval Filip Bortlík.

2.KOLO

 • 1.1896 byl na valné hromadě SK Slavia ustaven odbor kopané. Kdo byl zvolen jejím prvním kapitánem?
  C) Karel Freja.
 • Kolik roků měla Slavia svůj stadion na Letné?
  D) 54 roků, Slavia měla svůj stadion na Letenské pláni od roku 1897 do roku 1950.
 • Který ze slávistických brankářů se v minulosti stal Mistrem světa v chytání přímých kopů?
 • B) Martin Vaniak – v roce 2004 se stal neoficiálním mistrem světa v chytání přímých kopů.
 • 1. 2024 oslaví své 38. narozeny člen ligových kanonýrů Milan Škoda, který se Slávií získal 3x mistrovský titul a letos na podzim se vrátil zpět do Slavie kde nastupuje za B mužstvo. Kolik ligových gólů celkem vstřelil ve slávistickém dresu?
  A) Milan Škoda vstřelil za Slávii 77 ligových gólu.
 • Oblíbencem slávistických fanoušků se stal Mick van Buren. Ze kterého klubu tento nizozemský útočník do Slavie přestoupil?
  C) Mick van Buren přestoupil do Slavie v létě 2016 s dánského Esbjerg fB.
 • Tipovací otázka: Kolik branek celkem padne ve víkendových zápasec (20. a 21. ledna 2024) zápasech anglické Premier League (4 zápasy)?
  18 branek (Brentford – Nottingham 3:2, Arsenal - Crystal Palace 5:0, Sheffield Utd. -  West Ham 2:2, Bournemouth – Liverpool 0:4).
 • Ve druhém kole nikdo ze soutěžících neuhodl správný počet vstřelených branek, nejblíže 17 branek tipoval a všechny otázky odpověděl správně Ladislav Kytler.

3.KOLO

 • Hlavní tribuna stadionu Slavie je pojmenována po legendárním skotském trenérovi Johnu Williamovi Maddenovi, který Slavii vedl jako trenér dlouhých 25 roků a vytvořil s ní jeden z nejlepších týmů evropského kontinentu. Kolik celkem získal se Slavií mistrovských titulů uznávaným Českomoravským svazem?
  B) 4 tituly ( 1913, 1925, 1928/1929, 1929/1930)
 • Který s těchto slavných slavistických fotbalistů (Puč, Kopecký, Plánička, Veselý) je rekordmanem v počtu odehraných derby se Spartou?
  B) Vlasta Kopecký odehrál nejvíce derby se Spartou – 54 zápasů
 • 20. ledna oslavil 60. narozeniny bývalý výborný hráč Slavie a národního mužstva Luboš Kubík. Kolik gólů se mu podařilo vstřelit během jednoho ligového zápasu v barvách Slavie?
  D) 14.6.1986 v ligovém zápase Dukla Bánská Bystrica – Slavia 0:7 vstřelil Luboš Kubík 5 branek.
 • Jaké bylo nejhorší umístění Slavie v lize v posledních 10 sezonách?
  D) 13. místo v ligovém ročníku 2013/2014.
 • Na soustředění v portugalské Algarve se Slavia střetla v prvním přátelském zápase s dánským klubem SönderjyskE, ze kterého v lednu 2021 přestoupil do Slavie ofenzivní pravý bek Alexander Bah. Se Slavií se mu podařilo získat mistrovský titul i vyhrál Český pohár. Kterému brankaři v lize vstřelil první ligovou branku v dresu Slavie?
  C) 5.2021 Jindřichu Staňkovi v 72. minutě v ligovém zápase Slavia – Plzeň 5:1.
 • Tipovací otázka: Kolik branek celkem padne ve  sobotních zápasech (27. ledna 2024) zimní Tipsport ligy (3 zápasy)?
  9 branek (Chrudim – Varnsdorf 1:0, Prostějov – Opava 2:3, Žižkov – Vlašim 0:3).
 • Všechny otázky odpověděl správně a nejrychleji tipoval Miroslav Kvarda.

4.KOLO

 • Ferdinand Daučík se stal se Slavií 4x mistrem ligy a jako kapitán dovedl v roce 1938 Slavii k vítězství ve Středoevropském poháru. Po komunistickém převratu musel i s rodinou emigrovat do ciziny kde se stal velmi úspěšným trenérem. Se kterým španělským klubem jako trenér vyhrál 2x mistrovský titul?
  A) FC Barcelona 1951/1952 a 1952/1953  V ročníku 1955/1956 ještě pak získal titul  s Athletic Bilbao.
 • Jak už byla zmínka v první otázce, Slavia po domácí remíze 2:2 ve finále Středoevropského poháru vítězí v odvetě 11.9.1938 v Budapešti před 35000 diváky nad Ferencvárosem 2:0 a získává tak slavnou trofej. Kolik tehdy slávistických fanoušků přijelo povzbudit Slavii přímo na stadion do Budapešti?
  D) Do Budapešti přijelo povzbudit Slavii 6000 fanoušků.
 • Který fotbalista Slavie se může pyšnit nejvíce ligových startů v dresu Slavie?
  C) František Veselý nastoupil za Slavii ke 404 ligovým zápasům. Dalších 10 ligových zápasů odehrál za Duklu Praha, celkem tedy nastoupil ke 414 ligovým zápasům.
 • Součástí stadionu Slavie je také museum Slavia, které se nachází ve dvou podlaží o rozloze více než 1200 metrů čtverečních a čítá více než 1000 artefaktů. Ve kterém roce bylo museum slavnostně otevřeno?
  C) Museum Slavie bylo slavnostně otevřeno 1 listopadu 2018.
 • V prosinci 2017 přichází do Slavie trenér Jindřich Trpišovský, který se Slavií dokázal 3x po sobě vyhrát mistrovský titul, 4x vyhrát domácí pohár MOL Cup a v evropských pohárech dovedl Slavii 2x až do čtvrtfinále, čím se řadí mezi nejúspěšnější trenéry v celé historii Slavie. Jindra Trpišovský vytvořil se Slavii ještě jeden unikátní rekord, a to je v neporazitelnosti ligových zápasů. Tímto fotbalisté Slavie překonali letitý rekord Sparty z let 1943 – 1946. Kolik zápasů v řadě trvala tato výjimečná série slavistické neporazitelnosti?
 • D) Rekordní ligová série zápasů bez porážky trvala 54 zápasů. Začala 8.3.2020 zápasem Slavia – Sparta 1:1 a skončila po 18 měsících 26.9.2021 zápasem Slavia – Hradec Králové 4:1. Následující ligový zápas 3.10.2021 prohráli fotbalisté Slavie na Letné se Spartou 1:0 Když byl 5minut před koncem poločasu po druhé žluté kartě vyloučen Aiham Ousou.
 • Tipovací otázka: Kolik branek celkem padne v sobotních zápasech (3. února 2024) italské Serie A (4 zápasy)?
  11 branek (Bologna - Sassuolo 4:2, Frosinone - AC Milan 2:3, Empoli - FC Janov 0:0, Udinese - Monza 0:0).
 • Všechny otázky odpověděla správně a nejrychleji tipovala Vendula Kvardová.

Staň se členem fanklubu a užívej si všechny naše výhody

Staň se členem