17. 01. 2022

Vědomostní kvíz 2022 - 3.kolo, výsledky

Třetí lednový týden a s ním přichází třetí kolo vědomostní soutěže, ve které si můžete ověřit nejen vaše fotbalové znalosti o fotbale a Slavii, ale také vyhrát zajímavé ceny.

Po prvních dvou kolech zůstává ve hře už jen třetina soutěžících, kteří se zapojili v kole prvním, tj. 27 z 88. Abychom vás ještě více motivovali, podívejte se, jaké ceny jsou pro vás připraveny.

Správné odpovědi z minuléých kol najdete zde Vědomostní kvíz 2022 - 1.kolo, výsledky, Vědomostní kvíz 2022 - 2.kolo, výsledky.

Výsledky 3. kola

11) Poslední oficiální mezinárodní zápas odehrála Slavia 7.12.2021 s Unionem Berlín. Se kterým týmem odehráli fotbalisté Slavie vůbec první mezinárodní zápas?
a) 25.3.1896 Slavia - Victoria Vídeň
b) 8.1.1899 Slavia - Berlín
c) 28.3.1899 Slavia - Oxford
d) 24.4.1901 Slavia - Southampton FC

12)  František Veselý byl vynikající křídelní útočník, který odehrál za Slavii přes 400 ligových zápasů. Kolik ligových gólů v červenobílém dresu celkem nastřílel?
a) 61
b) 74
c) 98
d) 143

13) V roce 2007 se Slavia poprvé probojovala do Ligy mistrů. Který fotbalista vystřílel dvěma góly na Strahově proti Ajaxu Amsterdam postup?
a) Vladimír Šmicer
b) Tomáš Necid
c) Pavel Kuka
d) Stanislav Vlček

4)  Ze kterého klubu přestoupil do Slavie útočník Ivan Schranz?
a) SK Dynamo České Budějovice
b) AEL LImassol
c) FK Jablonec
d) Spartak Trnava

15)   Kolik hráčů Slavie nastoupilo za Československo ve finále Mistrovství světa ve fotbale 1934 v Římě, kde národní tým prohrál s domácí Itálií 1:2 až po prodloužení?